
Začetek projekta smo začeli s prvim sestankom koordinacijskega odbora v centru Aqualutra na Goričkem.

Na stojnicah in delavnicah smo se predstavili tudi ob tematskih dnevih (Koliščarski dan, Dan Save, Svetovni dan Zemlje, Svetovni dan voda, Mednarodni dan biotske raznovrstnosti idr.).

... in številne delavnice, ki smo jih izvedli v vidrinem centru, na osnovnih šolah in v vrtcih ter dogodkih (Lent, tabor Bumerang sreče, Andersenov Živ Žav, Soča Fest, idr.).

Med akcijami projekta so bile tudi čistilne akcije. Projektni sodelavci so se pridružili akcijam Očistimo Slovenijo ...

Smeti smo spremenili v umetnost. Skulpturo ribe "Soška Faronika" je izdelal Rok Mohar iz AKC Metelkova.
Po čistilnih akcijah smo iz smeti z AKC Metelkova umetniško ustvarajali. Soško Faroniko je izdelal Rok Mohar.

Vidra, bober, som in številni drugi prebivalci celinskih voda so se v sklopu projekta vozili z avtobusi po Ljubljani, Mariboru in Kopru.

V okviru projekta smo povezovali evropske centre za vidro oziroma vodo - mreženje LIFE projektov na Irskem v času EOW 2013 (od leve proti desni: Tatjana, Ruairi, Marjana).

Z informativno-komunikacijskim projektom LIFE AQUAVIVA smo želeli izboljšati zavedanje o pomenu biodiverzitete vodnih ekosistemov.

Eden izmed rezultatov projekta je bila tudi Razstava Aquaviva, ki je med drugim gostovala tudi v nakupovalnih centrih Qlandija.

Pripravili smo tudi 22 panojev razstave "Razkrita čudesa reke", ki je sprva na Krakovskem nasipu nato pa v arboretumu Volčji Potok predstavljala pestrost diatomej porečja Ljubljanice.

Drobcene diatomeje so ponesle misel o prepletenosti našega življenja z vodo in naravo tudi v svet visoke mode (pletenine Tomaža in Urške Draž).